Podpořili jsme více než sto projektů, třeba tyhle:

Fyzioterapie pro Agátku
 

Agátka je děvčátko s dětskou mozkovou obrnou a diparézou. Každodenním cvičením dělá Agátka velké pokroky, ale stále nedokáže sama vstát, stát ani chodit. Velmi ji pomáhá fyzioterapie dle Bobath konceptu. Dokázala se sama poprvé posadit, později i stát až jednu minutu bez opory. To jsou obrovské pokroky. 

Zdravotní kočárek pro Honzíčka
 

Honzíček trpí diagnózou - PELIZAEUS MERZBACHER SYNDROM. Je to vzácné, progresivní, degenerativní onemocnění centrálního nervového systému. Není na to žádný lék. Je plně odkázán na pomoc jiné osoby 24 hodin denně. Musí se přebalovat, krmit. Sám nesedí, neudrží hlavičku, musí se často polohovat.

IPAD pro Marušku

 

Maruška je děvčátko s dětskou mozkovou obrnou. Pro zlepšení jemné motoriky a komunikace potřebuje IPAD. Uchopit knihu a listovat v ní je totiž pro Marušku velmi obtížné. Počítač jí umožní poznávat místa, na které se sama nedostane, jelikož Maruška sama nechodí. 

Nafukovací dlahy pro Lukáška
 

Lukášek trpí kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnou z důvodu porodních komplikací. Po bytě se plazí, sám nesedí, pouze s pevnou oporou zad. Zkouší různé činnosti v sedě - sám se najíst, malovat, prohlížet knížky. Nafukovací dlahy pomohou Lukáškovi jak při rehabilitaci, tak i při běžných denních úkonech a usnadní mu jeho pobyt ve školce.

Petr Šulista: Ať děláš co děláš


Ať děláš, co děláš, vůli měj vždy dobrou, nauč se vítězit i se smířit s prohrou,
bez lásky, soucitu nedá se žít,

nauč se užívat rozum i cit.
Zkrátka a dobře, jednej tak,

ať nemusíš kdy klopit zrak,
nedělej druhým, co ti vadí,

jen tak budeš mít kamarády.

Koncert Čhavorenge a ČF v Uherském Hradi

Miret

 

Sdružení pořádá ve spolupráci s Českou filharmonií letní umělecké školy Romano drom. Letní škola je určená pro vybrané talentované děti ze sociálně slabých rodin a vyloučených lokalit.

Czech hospital

 

Olomoučtí horolezci Dina Štěrbová a Víťa Dokoupil vysoko v pákistánských Himalájích vlastníma rukama spolu s chudými vesničany vynosili a postavili malou Českou nemocnici. To vše v místě, kam nevedla silnice, nebyla elektřina, pitná voda a kde lidé neznali mýdlo. Hned první zimu pomohla nemocnice zachránit životy několika dětí.

41625383942_cf9fc5b7cb_b.jpg

Čmeláček
 

Klub rodičů a přátel postižených dětí je organizace, která se snaží zpříjemnit život rodičům postižených dětí i jejich ratolestem. Pořádají výlety, víkendové a ozdravné pobyty, letní tábory, vyjížďky na koních, ale také letní pobyty v zahraničí

Ryzáček

 

Skupina obětavých lidí ve Vyšehorkách u Mohelnice buduje hiporehabilitační centrum, kde profesionálně a s citlivým přístupem pomáhají postiženým dětem získat sebevědomí, otevřený vztah ke zvířatům i lidem.

Mobilní hospic Ondrášek

 

Poskytuje zdravotní a lidskou podporu dospělým i dětským pacientům s onkologickou i neonkologickou diagnózou v konečném stádiu nemoci v jejich domácím prostředí. Smyslem je umožnit pacientům důstojně a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života.