top of page

kde pomáháme

Podpořili jsme více než TŘI stovky projektů 

phoca_thumb_l_mp-3_edited.jpg
Mobilní hospic Ondrášek

Poskytuje zdravotní a lidskou podporu dospělým i dětským pacientům s onkologickou i neonkologickou diagnózou v konečném stádiu nemoci v jejich domácím prostředí. Smyslem je umožnit pacientům důstojně a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života. 

acf678583d592b9c8169daaf2d474678_edited.jpg
Miret

Sdružení pořádá ve spolupráci s Českou filharmonií letní umělecké školy Romano drom. Letní škola je určená pro vybrané talentované děti ze sociálně slabých rodin a vyloučených lokalit.

Kowang-2018-21-1114x661_edited.jpg
Fyzioterapie pro Agátku

Agátka je děvčátko s dětskou mozkovou obrnou a diparézou. Každodenním cvičením dělá Agátka velké pokroky, ale stále nedokáže sama vstát, stát ani chodit. Velmi ji pomáhá fyzioterapie dle Bobath konceptu. Dokázala se sama poprvé posadit, později i stát až jednu minutu bez opory. To jsou obrovské pokroky. 

Vesak-Day-Celebration-with-Ajahn-Brahm_edited.jpg
Ryzáček

Skupina obětavých lidí ve Vyšehorkách u Mohelnice buduje hiporehabilitační centrum, kde profesionálně a s citlivým přístupem pomáhají postiženým dětem získat sebevědomí, otevřený vztah ke zvířatům i lidem.

Mobilni_hospic_Ondrasek_02_edited_edited
Czech hospital

Olomoučtí horolezci Dina Štěrbová a Víťa Dokoupil vysoko v pákistánských Himalájích vlastníma rukama spolu s chudými vesničany vynosili a postavili malou Českou nemocnici. To vše v místě, kam nevedla silnice, nebyla elektřina, pitná voda a kde lidé neznali mýdlo. Hned první zimu pomohla nemocnice zachránit životy několika dětí.

TęLamDucHien_SK_201408_edited.jpg
MOST ProTibet

Obecně prospěšná společnost MOST ProTibet podporuje vzdělanost a zlepšování životních podmínek tibetských dětí, tibetských seniorů, buddhistických mnichů a mnišek a nomádů už od roku 2004. Zabývá se rozvojovou pomocí v indickém Himálaji a Tibetu, podporuje místní komunity a školy i řemeslné tradice. 

dof_edited.jpg
Překlady Ajahna Brahma

Ajahn Brahmavamso, autor knihy „Kráva, která plakala“, absolvent Univerzity v Cambridge, je buddhistický mnich a dnes duchovní superstar. Přitom stále skromný, laskavý, autentický a vtipný. Žije v malé jeskyni uprostřed kláštera Bodhinyana nedaleko Perthu v Austrálii. Bere všechno s humorem a říká si Ajahn Kobliha (Doughnut): je kulatý, sladký a uvnitř svatý (angl. Holy = též jako s dírou uprostřed).

bottom of page